Visa tabell
Div 6 Oskarshamn Herr 2024
Lag | M | P |
---|---|---|
1. Fliseryds IF | 10 | 28 |
2. Fårbo FF | 9 | 22 |
3. Rödsle BK | 9 | 21 |
4. Målilla GOIF | 9 | 16 |
5. Mörlunda GIF | 9 | 14 |
6. Krokstorps IF | 10 | 10 |
7. BB 2001 | 10 | 9 |
8. Långemåla IF | 9 | 3 |
9. Fagerhults AIK | 9 | 0 |
Div 6 Oskarshamn Herr 2023
Lag | M | P |
---|---|---|
1. Fågelfors IF | 16 | 40 |
2. Fliseryds IF | 16 | 36 |
3. Fårbo FF | 16 | 33 |
4. Målilla GOIF | 16 | 28 |
5. Rödsle BK | 16 | 24 |
6. BB 2001 | 16 | 18 |
7. Mörlunda GIF | 16 | 13 |
8. Krokstorps IF | 16 | 11 |
9. Långemåla IF | 16 | 1 |
Toyota Cup herr grp 17 2024
Lag | M | P |
---|---|---|
1. Frödinge-Brant. SK | 3 | 6 |
2. Storebro IF | 3 | 6 |
3. Rödsle BK | 3 | 3 |
4. Hultsfreds FK | 3 | 3 |
Toyota Cup herr grp 16 2023
Lag | M | P |
---|---|---|
1. Timmernabbens IF | 3 | 9 |
2. IF Stjärnan | 3 | 6 |
3. Fårbo FF | 3 | 3 |
4. Rödsle BK | 3 | 0 |
Tr.matcher Oskarshamns FDK 2024
Lag | M | P |
---|---|---|
1. Kalmar AIK FK (5) | 0 | 0 |
2. Nässjö FF (3) | 1 | 1 |
3. Lindsdals IF (3) | 0 | 0 |
4. Hultsfreds FK (5) | 2 | 3 |
5. Högsby IK (3) | 3 | 7 |
6. Oskarshamns AIK (1) | 0 | 0 |
7. Oskarshamns AIK (P16) | 0 | 0 |
8. IF Hebe (6) | 0 | 0 |
9. Glömminge-Algutsrums IF (4) | 1 | 0 |
10. IF Ariel (5) | 0 | 0 |
11. SK Lojal (5) | 1 | 0 |
12. Krokstorps IF (6) | 2 | 3 |
13. Fågelfors IF (B) | 0 | 0 |
14. Ruda IF (4) | 3 | 6 |
15. IFK Påryd (4) | 0 | 0 |
16. Högsby IK (B) | 0 | 0 |
17. Fågelfors IF (5) | 1 | 3 |
18. Kalmar FF (P17) | 2 | 1 |
19. Timmernabbens IF (4) | 2 | 3 |
20. Rödsle BK (6) | 2 | 6 |
21. Alsterbro IF (6) | 1 | 0 |
22. IFK Berga (2) | 0 | 0 |
23. Mönsterås GoIF (6) | 2 | 1 |
24. IFK Oskarshamn (B) | 1 | 0 |
25. Timmernabbens IF (B) | 1 | 0 |
26. Fliseryds IF (6) | 3 | 4 |
27. BB2001 (6) | 4 | 6 |
28. Fagerhults AIK (B) | 0 | 0 |
29. Hvetlanda GIF P16 | 0 | 0 |
30. Färjestadens GOIF | 1 | 0 |
31. Kalmar FF (P15) | 1 | 1 |
32. Högsby IK (P2008) | 0 | 0 |
33. Eneby BK (P17/16) | 1 | 3 |
34. Lindsdals IF (P2008) | 1 | 3 |
35. Ljungbyholms GoIF (6) | 0 | 0 |
36. Hillerstorps GoIF (6) | 0 | 0 |
37. Åseda IF (6) | 1 | 3 |
38. Bäckebo GOIF (6) | 1 | 3 |
39. IF Stjärnan (5) | 0 | 0 |
40. IF Stjärnan (B) | 0 | 0 |
41. Västerviks FF | 1 | 1 |
42. Hvetlanda GIF (P16) | 0 | 0 |
43. Lindsdals IF (P18) | 1 | 0 |
44. Ruda IF (B) | 0 | 0 |
45. Oskarshamns AIK (P19) | 6 | 16 |
46. Timmernabbens IF (P2009) | 1 | 3 |
47. Rockneby IK (6) | 0 | 0 |
48. Oskarshamns AIK (P2008) | 4 | 3 |
49. Kalmarpolisens IF (6) | 1 | 3 |
50. Fårbo FF (6) | 4 | 9 |
51. Blomstermåla IK (6) | 6 | 9 |
52. Mörlunda GIF (6) | 1 | 0 |
53. Långemåla IF (6) | 1 | 0 |
54. Mönsterås GOIF (P2008) | 4 | 5 |
55. Fagerhults AIK (6) | 1 | 0 |
56. IFK Oskarshamn (4) | 8 | 6 |
57. Vimmerby IF (3) | 2 | 3 |
58. IFK Västervik (5) | 3 | 3 |
Nyheter från föreningen
O-Ringen tar över Fredriksbergs IP
13 jul
Säsongen 2024 kan börja!
28 apr
Rester från fixardagarna
22 apr
Välkommen till er nya hemsida!
Här hamnar automatiskt de senaste nyheterna på hemsidan. För att kunna börja administrera hemsidan loggar du in högst upp till höger.
/Svenskalag.se
/Svenskalag.se
Kommande aktiviteter
Mån 5/8
18:00-19:00 |
Träning
Fredriksbergs IP |
Ons 7/8
18:00-19:00 |
Träning
Fredriksbergs IP |
Mån 12/8
18:00-19:00 |
Träning
Fredriksbergs IP |
Tis 13/8
18:45-20:45 |
Match mot Målilla GOIF
Idrottsparken 1, Målilla |
Ons 14/8
18:00-19:00 |
Träning
Fredriksbergs IP |
Mån 19/8
18:00-19:00 |
Träning
Fredriksbergs IP |
Ons 21/8
18:00-19:00 |
Träning
Fredriksbergs IP |
Tor 22/8
18:30-20:30 |
Match mot Fårbo FF
Fredriksbergs IP 1, Oskarshamn |
Mån 26/8
18:00-19:00 |
Träning
Fredriksbergs IP |
Ons 28/8
18:00-19:00 |
Träning
Fredriksbergs IP |