Hoppa till sidans innehåll

Matchprogram 2016


Rödsle Damcup 10 jan 2016

 

Gruppindelning

Grupp A

Grupp B

Grupp 3

FC Oscarshamn 1 - rosa

Vimmerby IF A - svart

Hultsfreds FK - grön

Vimmerby IF B - svart

Glömminge IF - röd

Mönsterås GIF - röd

Ankarsrums IS -grön

FC Oscarshamn 2 - rosa

IFK Västervik - blå

Trekantens IF - blå

Krokstorps IF - gul

Rödsle BK 1 - svart

Rödsle BK F01 - svart

Rödsle BK 2 - svart

Högsby IK - svart/vit

 

Spelschema

Nr

Tid

Grupp

Hemmalag

Bortalag

1

08:00

C

Rödsle BK 1

Mönsterås GIF

2

08:20

B

Vimmerby IF A

Rödsle BK 2

3

08:40

A

FC Oscarshamn 1

Rödsle BK F01

4

09:00

C

Hultsfreds FK

Högsby IK

5

09:20

B

Krokstorps IF

Glömminge IF

6

09:40

A

Ankarsrums IS

Vimmerby IF B

7

10:00

C

Rödsle BK 1

Hultsfreds FK

8

10:20

B

Krokstorps IF

Vimmerby IF A

9

10:40

A

Ankarsrums IS

FC Oscarshamn 1

10

11:00

C

Mönsterås GIF

IFK Västervik

11

11:20

B

Glömminge IF

FC Oscarshamn 2

12

11:40

A

Vimmerby IF B

Trekantens IF

13

12:00

C

Hultsfreds FK

IFK Västervik

14

12:20

B

Vimmerby IF A

FC Oscarshamn 2

15

12:40

A

FC Oscarshamn 1

Trekantens IF

16

13:00

C

Högsby IK

Rödsle BK 1

17

13:20

B

Rödsle BK 2

Krokstorps IF

18

13:40

A

Rödsle BK F01

Ankarsrums IS

19

14:00

C

Hultsfreds FK

Mönsterås GIF

20

14:20

B

Vimmerby IF A

Glömminge IF

21

14:40

A

FC Oscarshamn 1

Vimmerby IF B

22

15:00

C

IFK Västervik

Högsby IK

23

15:20

B

FC Oscarshamn 2

Rödsle BK 2

24

15:40

A

Trekantens IF

Rödsle BK F01

25

16:00

C

Mönsterås GIF

Högsby IK

26

16:20

B

Glömminge IF

Rödsle BK 2

27

16:40

A

Vimmerby IF B

Rödsle BK F01

28

17:00

C

IFK Västervik

Rödsle BK 1

29

17:20

B

FC Oscarshamn 2

Krokstorps IF

30

17:40

A

Trekantens IF

Ankarsrums IS

31

18:00

Semi 

1:a grupp A

bästa 2:a

32

18:30

Semi

1:a grupp B

1:a grupp C

33

19:00

 Brons

Förl match 31

Förl match 32

34

19:30

 Final

Segr match 31

Segr match 32

 

 

 

 

 

Lag

Grupp

Match 1

Match 2

Match 3

Match 4

FC Oscarshamn 1

A

08:40

10:40

12:40

14:40

Vimmerby IF B

A

09:40

11:40

14:40

16:40

Trekantens IF

A

11:40

12:40

15:40

17:40

Ankarsrums IS

A

09:40

10:40

13:40

17:40

Rödsle BK F01

A

08:40

13:40

15:40

16:40

Vimmerby IF A

B

08:20

10:20

12:20

14:20

Glömminge IF

B

09:20

11:20

14:20

16:20

FC Oscarshamn 2

B

11:20

12:20

15:20

17:20

Krokstorps IF

B

09:20

10:20

13:20

17:20

Rödsle BK 2

B

08:20

13:20

15:20

16:20

Hultsfreds FK

C

09:00

10:00

12:00

14:00

Mönsterås GIF

C

08:00

11:00

14:00

16:00

IFK Västervik

C

11:00

12:00

15:00

17:00

Rödsle BK 1

C

08:00

10:00

13:00

17:00

Högsby IK

C

09:00

13:00

15:00

16:00

 

Uppdaterad: 08 DEC 2016 16:21 Skribent: Stefan Axelsson

 Kansliets öppettider:

Måndag - fredag 09:00 - 13:00 

Maj - September  även

Måndag och torsdag 15:00 - 19:00

    

Klicka på SmFFs logga för att 

se klubbens alla matcher 2020

IFK Oskarshamn
Matcher 2020

Vi bjuder på entrén
vid en damseriematch under 2020

Assembli VS
Birgitta och Evalds Ekologiska Naturbeteskött
Bröderna Alvingssons
Byggebo Oskarshamn
Byggfirman i Gröndal
Colorama
Din Trädgård
Döderhults församling
Folkets Park
Gustafssons maskinuthyrning

Handelsbanken
Holmgrens Måleri
Häradssparbanken Mönsterås
Högklint Invest AB
ICA Maxi
ICA Nära Södertorn
Intersport
Krepart Marknad & Reklam
Maskincentrum Bockara
Mickes Bygg
Mursleven
OKG AB

Oskarshamns Glasmästeri
Oskarshamn energi
Oskarshamns församling
Rune Erikssons Åkeri
SAFT AB
Scania CV AB
Sjökvists murning
Swedbanks Fastighetsbyrå
XL Bygg
Åströms Bar

 

 

Stöd Rödsle BK via Sponsorhuset
när du handlar online

 

 

 

 

 

tankOm

 

 

 

 



 

Birgitta och Evalds Ekologiska Naturbeteskött

Postadress:
Rödsle BK - Fotboll
Herrgårdsvägen 32
57237 Oskarshamn

Kontakt:
Tel: 049184160
E-post: This is a mailto link